Czerwona koniczyna

Być kobietą, być kobietą – czerwona koniczyna na szczęście 🍀💃

Nie od dziś, hasło/słowo koniczyna kojarzy nam się ze szczęściem, odkąd pamiętam, zawsze szukałam czterolistnej🍀🤗 ale uwielbiam też urok czerwonej, łąkowej.
Moc czerwonej koniczyny, jest mi znany nie od dziś. I tym razem właśnie o jej wspaniałych właściwościach i zastosowaniu chcę się z Wami podzielić😊
Bycie kobietą…wcale nie jest takie proste…zgadzacie się ze mną❓
Nie ma z nami lekko, ale również i mamy więcej potrzeb dbania o zdrowie i naszą urodę🤷‍♀️
W pogoni za wieczną młodością, zapominamy, że po niej przychodzi druga – ta dojrzalsza wieczna młodość, która wymaga znacznie większej naszej uwagi🧐
Menopauza – kobieca druga młodość, zaraz po tej pierwszej💃
Bez względu na to, czy już dotyczy Ciebie, czy jeszcze nie, być może zechcesz wykorzystać tą wiedzę w pomocy mamie, babci, albo i…żonie, a znam wielu mężczyzn, którzy bardziej niż kobiety, myślą i poszukują najlepszych rozwiązań dla swoich kobiet❤️
Wróćmy do tematu – menaopauza, a więc nie jedna z nas, na pewno słyszała o hormonalnej terapii zastępczej.
☝️Ale czy wiesz, że ma ona swoje początki już w latach 40stych❓
Dokładnie, tak🧐
Wtedy właśnie zaczęła się medyczna kariera estrogenu – hormonu kobiecości, która przyniosła producentom miliardy dolarów, a kobietom – według działań marketingowych – młodość szczęście, brak chorób i oznak starości.
☝️Jednak…w połowie lat 70 tych, natura dała o sobie znać.
Okazało się że terapia estrogenowa istotnie zwieksza ryzyko raka macicy – to była cena za wieczną młodość, czego kobiety nie były świadome😥
Wtedy, zakończono przepisywanie estrogenu. Ale do pewnego czasu…
Nie całe 10 lat później, okazało się że do estrogenu wystarczy dodać kolejny hormon – pochodną progesteronu, który będzie chronił macicę przed nowotworem.
I tym sposobem, ruszyła kolejna kampania młodości, za sprawą hormonalnej terapii zastępczej.
Ten dodatkowy hormon, był syntetycznym analogiem naturalnego progesteronu, działającym podobnie, ale znacznie silniej.
Była to tylko kwestia czasu, czy i kiedy naukowcy zauważą skutki uboczne.
☝️I tak się stało, na samym początku XXI wieku, natura dała o sobie znać po raz drugi. Ujawniono wyniki ogromnego badania Women’s Health Initiative, w którym wykazano, że hormony po menopauzie, bardzo silnie zwiększają ryzyko powstania raka piersi.
Mało tego, nie zmniejszyły również częstotliwości powikłań miażdżycy, co było obiecywane w całym marketingu.
Badanie to, przerwało przepisywanie hormonów dla wszystkich kobiet, które wcześniej przypisywali ginekolodzy i endokrynolodzy, na wieczną młodość i zdrowie.
Teraz hormony na menopauzę, przepisywane są na krótko i bardzo ostrożnie. ❗️Niosą one ze sobą poważne działania uboczne (m.in. udary, zatory płuc, zakrzepy) i mają wiele przeciwskazań.
I tak właśnie wzrosło zainteresowanie, nie tylko kobiet, ale i naukowców, odnośnie poszukiwania naturalnych metod, które mogą skutecznie łagodzić najbardziej uciążliwe objawy braku estrogenów.
🎋🍀Jedną z pierwszych badanych roślin była soja, której działanie na objawy menopauzy jest dość słabe. Do tego potrzebuje współdziałania bakteryjnej flory jelitowej, aby przemienić izoflawony sojowe do ekwolu, który dopiero naśladuje działanie estrogenów.
🍀💃Zaś szczególną uwagę przykuła czerwona koniczyna.
Do jej substancji czynnych, należą dwa izoflawony: biochanina A i formonentyna, które są proestregonami.
Izoflawony mają antyutleniające działanie, z czego szczególne korzyści odnośi nasza skóra – właśnie dzięki nim, można wyglądać świeżo i młodzieńczo nawet w drugiej połowie wieku🥰☺️💃
❗️Dodatkowo, jeśli ktoś ma alergię na soję, może z korzyścią sięgnąć po produkt z czerwona koniczyną, której fitoestrogeny – izoflawony, łagodzą psychiczne i neurowegetatywne objawy spowodowane okresem przekwitania☺️
Ale po kolei – czerwona koniczyna, świetnie się sprawdza zarówno w poprawie jak i utrzymaniu naszego zdrowego wyglądu, ale również ma ona bardzo duży wpływ na regulowanie poziomu cholesterolu, w przypadku gdy mamy zaburzoną gospodarkę cholesterolową i sterydową.
🍀 poprawia wygląd i kondycję skóry, spłyca zmarszczki, likwiduje przebarwienia i zaczerwienienia
🍀 oczyszcza krew, limfę, skórę
🍀 pomaga w usuwaniu soli, metali ciężkich z organizmu
🍀 wzmacnia odporność, ma działanie przeciwzapalne, łagodzące ból, uspokajające
🍀 pomaga radzić sobie z objawami menopauzy tj. uderzenia gorąca, drażliwość, niepokój
🍀 łagodzi objawy menopauzy i syndrom przedmenstruacyjnego zatrzymania się płynów w organiźmie
jak również:
🍀 chroni przed osteoporozą i
🍀 poprawia profil lipidowy, czyli zwiększa stężenie „dobrego cholesterolu” HDL i zmniejsza stężenie triglicerydów, co ma ogromne znaczenie w hamowaniu rozwoju miażdżycy.
 
Związki zawarte w czerwonej koniczynie, działają estrogenopodobnie, czyli krótko mówiąc, przypomina organizmowi, aby zachowywał się tak samo jak przy estrogenach🥰☺️💃
Polecam stosowanie czerwonej koniczyny, na zdrowie i urodę dla każdej kobiety, która tego potrzebuje🥳
 
W pełni przebadaną klinicznie, jak każdy produkt, który polecam, czerwoną koniczynę możesz zakupić klikając w poniższy link partnerski oraz rejestrując się spod niego, aby uzyskać 28% zniżki i 5% zwrotu na następne zakupy, od ceny którą widzisz.
Jeśli nie lubisz się rejestrować, również masz możliwość zakupu w cenie, którą widzisz czyli 100%, a jeśli jesteś zainteresowany zniżką po prostu skontaktuj się z nami.
 
I oczywiście będzie mi bardzo miło, jeśli spodobał Ci się mój post, zostawisz like’a, a nawet udostępnisz📤
Zapraszam również do kontaktu 💬 oraz do odwiedzenia naszego funpage’u na facebook’u🧐
 
Wspaniałego i pełnego energii tygodnia Wam życzę🥳

Czas promocji:

Spodobał Ci się ten post?

Tags: No tags
0

Comments are closed.