Wybierz kategorię

Lubisz AleBazarek?

Wycofane leki, suplementy czy żywność …

✅ Każdy z nas myśląc o jakości produktów wyobraża sobie, że sam fakt dopuszczenia suplementów do sprzedaży w aptece, oznacza, że przeszły wszystkie możliwe testy a sam fakt kupowania w aptece gwarantuje nam, że kupujemy wysokiej jakości produkt. Nic bardziej mylnego. Główny Inspektor Farmaceutyczny nadzoruje kontrolę nad wytwarzaniem, obrotem produktów leczniczych. Niestety nadzór GIF nie obejmuje suplementów ani żywności. W pozostałych krajach europejskich jest podobnie. Inaczej wygląda to w USA oraz Australii. W Stanach Zjednoczonych FDA (Food and Drug Administration) zajmuje się kontrolą zarówno leków jak i suplementów i żywności. W Australii natomiast TGA (Therapeutic Goods Administration) monitoruje i sprawdza czy produkty terapeutyczne dostępne w Australii mają akceptowalny standard i że dostęp do postępów terapeutycznych jest możliwy w odpowiednim czasie. W uproszczeniu można powiedzieć, że jeżeli produkty danej firmy przeszły kontrolę FDA a tym bardziej TGA (która ma najbardziej surowe przepisy na Świecie), to są na prawdę wysokiej jakości. Ale zejdźmy na ziemię i wróćmy do Polski 🙂  – tutaj mamy tylko GIF. W Polsce podejście firm jest zazwyczaj takie, żeby unikać kontroli jak tylko się da a tym bardziej audytów. A jak firma ma jakiś jeden certyfikat jakości, to chwali się nim na lewo i prawo dopóki może, bo nie wiadomo jak długo może go utrzymać. NSP robi odwrotnie. W dziale co polecam / jakość znajdziecie więcej szczegółów.

Coraz częściej czytamy, że instytucje takie jak GIF, GIS, NIL czy NIK przeprowadziły kontrolę produktów, dzięki której dowiadujemy się bardzo szokujących informacji. W wyniku kontroli powstaje długa lista produktów do wycofania. Smutne, ale prawdziwe. A oto przykłady efektów kontroli:

✅ UWAGA! GIF wycofał z aptek popularne leki. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Masz je w domu?

…Na liście preparatów, które powinny zniknąć z półek, znalazły się między innymi niektóre serie popularnych medykamentów stosowanych na problemy żołądkowe.

https://dziennikpolski24.pl/uwaga-gif-wycofal-z-aptek-popularne-leki-moga-byc-niebezpieczne-dla-zdrowia-masz-je-w-domu-aktualna-lista-pazdziernik/ar/c14-15221526?fbclid=IwAR2ZWXmoviiMbbDNg0-1NEQUE2y6WbHbn-fgPSGyHj-wQIjqSGY0H5Y7oRA

✅ Żywność sklepowa może zagrozić życiu! GIS ostrzega. Sprawdź, czy nie masz tych produktów w lodówce.

…Wiele partii produktów jest szkodliwych dla zdrowia i w ogóle nie powinny trafić do sklepów. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności.

https://dziennikpolski24.pl/zywnosc-sklepowa-moze-zagrozic-zyciu-gis-ostrzega-sprawdz-czy-nie-masz-tych-produktow-w-lodowce-7102020/ar/c1-14925038?fbclid=IwAR3tf4bJ1wApc0h_toglOOJgBu5EWLxIE5bn7LYz-C9UY0IOSobK8OpSQFs

✅ Szokujące wyniki kontroli! 89% przebadanych probiotyków nie spełniało wymagań!

… wykryto zanieczyszczenie produktu – obecność bakterii chorobotwórczych z grupy Enterococcus Faecium (bakterii kałowych!!!)

 

https://www.newsweek.pl/polska/nik-skontrolowal-rynek-suplementow-wnioski-przerazajace/ykmslbj

 

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-dopuszczaniu-do-obrotu-suplementow-diety.html

 

https://www.dietaeliminacyjna.pl/szokujace-wyniki-kontroli-89-przebadanych-probiotykow-spelnialo-wymagan/

✅ Wydajemy miliardy na suplementy, które nie działają. NIL przebadał ich składy.

…Jedna czwarta tego typu produktów ma skład niezgodny z deklaracjami producentów – wynika z badań Narodowego Instytutu Leków. W efekcie są w zasadzie bezużyteczne.

https://www.rynekaptek.pl/farmakologia/zawartosc-w-produkcie-wynosila-zaledwie-ok-30-proc-deklarowanego-skladu,35423.html

 

https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Leki/Ostrzezenia/Kupujemy-suplementy-diety-ktore-nie-dzialaja-NIL-przebadal-ich-sklad

 

https://www.dietaeliminacyjna.pl/szokujace-wyniki-kontroli-89-przebadanych-probiotykow-spelnialo-wymagan/

Spodobała Ci się ta strona?